12 июня 2013 г.

Хакл? ентеш?м?рсем!

Ра??ей кун? яч?пе чун-ч?ререн саламланине йыш?нсам?р!

Пире историй? нумай-нумай ?м?ре т?с?лакан, сайра йышши культурипе тата ?ут ?антал?к?н питех те пыс?к пуянл?х?пе пал?рса т?ракан, в???-х?ррис?р анл?х?нче пур?накан йышл? хал?х?сен й?ли-й?ркине типтерл?н сыхласа упракан, таврал?х енчен калама та ?ук илемл? асл? ??р-шывра пур?нма телей п?рн?.

Ра??ее чунтан юратни т?рл? наци йыш?нчи тата т?рл? т?не ?ненекен, социалл? т?рл? ушк?на к?рекен тата политика т?л?ш?нчен расна шух?ш-к?м?лл? ?ынсене п?р т?вве п?рлештерет. Ра??ей патшал?х?н ?ир?пл?хне в?йлатас ??е тата ун?н кал-кал аталан?вне х?й?н хастар ???пе тата пултарул?х?пе вит?мл? т?пе хывасси – кашни гражданин?н тив???.

Т?ван ??р-шыв?м?р х?й?н м?н пур ыв?л?-х?р?ш?н яланах ?ш? та х?тл? кил, т?н??л?хпа юрату, п?р-п?рне ?нланни тата ?ура?ул?х ху?аланакан кил пуласса шанса т?рат?п.

Пурне те ?ир?п сывл?х, ??ре тата ?емьере ?н??усем, пултарул?хра ??ннине у?ма, пурн??ра пыс?к ?ит?н?сем тума, ??н? Ра??ей?н ыр? пуласл?хне шанма сунат?п!

Ч?ваш Республикин Пу?л?х? М.Игнатьев

Дорогие соотечественники!

Примите сердечные поздравления с Днем России!

Нам выпало счастье жить в великой стране с многовековой историей, уникальной культурой и несметными природными богатствами. В стране, обладающей удивительной природной красотой, бережно сохраняющей традиции многочисленных народов, населяющих ее бескрайнюю территорию.

Любовь к России объединяет людей разных национальностей и вероисповеданий, разных социальных слоев и политических взглядов. Долг каждого гражданина – своим трудом и талантом вносить достойный вклад в укрепление стабильности и динамичное развитие российского государства.

Уверен, что наше Отечество всегда будет теплым домом для всех своих сыновей и дочерей, домом, в котором будут царить мир, любовь, согласие и взаимопонимание.

Желаю всем доброго здоровья, успехов в работе и семейной жизни, творческих открытий и трудовых свершений, веры в прекрасное будущее нашей новой России!

Глава Чувашской Республики М.Игнатьев

Официальный портал органов власти Чувашской Республики